Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowa sprzedaż aut elektrycznych w UK

Rekordowa sprzedaż aut elektrycznych w UK
Elektryczne samochody wkrótce staną się główną gałęzią motoryzacji. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie sprzedaż aut elektrycznych - poinformowało Society of Motor Manufacturers and Traders (SMMT). Ciężkie czasy nastały z kolei dla samochodów z napędem diesla - w 2018 kupiono ich o 30% mniej.
Reklama

Miniony grudzień był 21. kolejnym miesiącem spadku sprzedaży aut diesla. Za główne powody zjawiska specjaliści uważają “złą prasę oraz podwyżki opłat”.

Coraz większą popularnością cieszą się za to pojazdy hybrydowe benzyna/prąd. Zainteresowanie nimi wzrosło w minionym roku o 20%.

Samochody napędzane tylko elektrycznością zyskują w UK rekordowe zainteresowanie wśród nabywców  - producenci odnotowali o 30% wyższą sprzedaż.

W ciągu najbliższych pięciu do 10 lat firmy motoryzacyjne planują przeznaczyć 300 mld dolarów na rozwój technologii związanych z samochodami elektrycznymi i skupić się wyłącznie na tej gałęzi motoryzacji - wynika z opbulikowanego wczoraj badania agencji Reutera. Warto odnotować, że prawie połowa z tej kwoty zostanie wydana w Chinach.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama