Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowa liczba zwiedziła w ub.r. Muzeum Auschwitz

Rekordowa liczba zwiedziła w ub.r. Muzeum Auschwitz
Muzeum w Auschwitz przyciąga wielu turystów. (Fot. Getty Images)
2,152 mln osób z całego świata zwiedziło w ub.r. miejsce pamięci, które obejmuje tereny byłego niemieckiego obozu Auschwitz. To o prawie 50 tys. więcej niż w dotychczas rekordowym 2017 r - poinformowało biuro prasowe Muzeum Auschwitz.
Reklama

Najliczniejszą grupę zwiedzających stanowili Polacy - 405 tys. Liczba ta była jednak mniejsza w porównaniu z rokiem wcześniejszym o 93 tys. W czołówce krajów znalazły się także: Wielka Brytania - 281 tys., Stany Zjednoczone – 136 tys., Włochy – 116 tys., Hiszpania – 95 tys. i Niemcy - 76 tys.

Muzeum poinformowało, że w 2018 r. znacząco wzrosła liczba odwiedzających z Portugalii - o 36 proc. Przyjechało natomiast mniej Chińczyków - o 23 proc. oraz Izraelczyków - o 21 proc.

Placówka podała, że aż 80 proc. zwiedziło były KL Auschwitz z jednym z ponad 320 przewodników-edukatorów Muzeum.

"Tak duży odsetek tych, którzy decydują się poznać historię Auschwitz w grupach oprowadzanych przez przewodników ma bardzo duże znacznie. To najbardziej wartościowa forma zwiedzania dająca nie tylko dużo głębszą wiedzę i zrozumienie, ale także pozwalająca zadawać wchodzić w dialog, dopytywać się o wybrane aspekty tej dramatycznej historii. Żaden automatyzm, żadna forma drukowana ani żaden sprzęt elektroniczny nie zastąpi ludzkiego kontaktu w czasie wizyty tak trudnej, zarówno pod względem informacji, jak i emocji” – ocenił dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński.

Paweł Sawicki z biura prasowego placówki zaznaczył, że na zwiedzanie z przewodnikiem decyduje się także wiele osób, które przyjeżdżają do Muzeum indywidualnie. "W specjalnie organizowanych grupach, w dziewięciu językach, oprowadzono w ub.r. ponad 346 tys. osób” – dodał.

 

  Komentarze


  • Denis
   6 stycznia, 14:53

   346 000 X 30 zł = 10 380 000 złotych .

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama