Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rekordowa frekwencja na Edinburgh Festival Fringe

Rekordowa frekwencja na Edinburgh Festival Fringe
Na szkocki festiwal zakupiono niemal 3 miliony biletów. (Fot. Getty Images)
Organizatorzy festiwalu teatru alternatywnego Edinburgh Festival Fringe poinformowali, że podczas tegorocznej edycji sprzedano rekordową liczbę 2,8 mln biletów - najwięcej w 71-letniej historii tego wydarzenia kulturalnego.
Reklama

Rosnąca z roku na rok liczba widzów biorących udział we Fringe pokazuje znaczne zainteresowanie sztukami performatywnymi zarówno wśród mieszkańców Edynburga, którzy wykupili około 50 proc. wejściówek, jak również turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają z pozostałych części Wielkiej Brytanii, a nawet z zagranicy.

W ciągu dziesięciu lat liczba uczestników wzrosła o 979 tys. w porównaniu z edycją z 2009 roku i jest o ponad 130 tys. wyższa od ubiegłorocznej, 70. jubileuszowej edycji festiwalu.

Przez trzy tygodnie sierpnia widzowie wzięli udział w 56,8 tys. spektakli ponad 3,5 tys. sztuk, które odbyły się w 317 różnych lokalizacjach na terenie Edynburga.

"To był kolejny fantastyczny rok dla festiwalu. Artyści z całego świata przyjechali do szkockiej stolicy, zachwycając publiczność swoimi pracami, które były ekscytujące, szokujące, rozrywkowe, na najwyższym światowym poziomie, a często także śmieszne: od kabaretu i przedstawień dla dzieci, tańca i teatru fizycznego do dramatów" - przekazała Shona McCarthy, szefowa stowarzyszenia zarządzającego festiwalem.

Następna edycja Edinburgh Festival Fringe zaplanowana jest na 2-26 sierpnia 2019 roku. To największy festiwal tego typu na świecie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.248 złUSD 3.787 złCHF 3.857 zł

  Sport


  Reklama