Real zrewanżował się Sevilli

Piłkarze Realu Madryt pokonali zespół Sevilli. (Fot. Getty Images)
Real Madryt zrewanżował się Sevilli za wrześniową wyjazdową porażkę 0:3, pokonując ją 2:0 w 20. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. 'Królewscy' awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Poprzednio na podium plasowali się na początku października.

Bramki padły dopiero w końcówce spotkania. Pierwszą zdobył w 78. minucie Brazylijczyk Casemiro, który popisał się wspaniałym strzałem z ok. 30 metrów. Wynik ustalił w drugiej minucie doliczonego czasu gry najlepszy piłkarz świata w 2018 roku Chorwat Luka Modric.

Dzięki wygranej Real wyprzedza wczorajszego rywala o trzy punkty oraz o cztery Alaves, który w piątek przegrał na wyjeździe z Getafe 0:4.

Wrześniowa przegrana z Andaluzyjczykami zapoczątkowała najgorszą w historii Realu passę: cztery mecze bez gola i pięć bez zwycięstwa. Kryzys kosztował posadę trenera Julena Lopeteguiego, który pracę z madrytczykami rozpoczął trzy miesiące wcześniej.

Jego następca - Argentyńczyk Santiago Solari - odniósł 11 zwycięstw w 13 pierwszych spotkaniach i triumfował w klubowych mistrzostwach świata w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jednak w styczniu Real gra w lidze w kratkę: zremisował z Villarrealem 2:2, przegrał z Realem Sociedad 0:2 i pokonał Betis Sewilla 2:1. W sobotę zanotował drugie z rzędu zwycięstwo, co oznacza, że przed nim w tabeli plasują się już tylko Atletico Madryt (w sobotę zmierzy się na wyjeździe z Huescą) oraz Barcelona, do której traci siedem punktów. Katalończycy zagrają w niedzielę u siebie z Leganes.