Real wygrał i wyprzedza Barcelonę

Piłkarze Realu Madryt po zwycięstwie w 33. kolejce u siebie 4:0 nad Almerią awansowali na drugie miejsce w hiszpańskiej ekstraklasie, wyprzedzając Barcelonę, która uległa na wyjeździe Granadzie 0:1. Lider klasyfikacji Atletico Madryt zagra dziś na stadionie Getafe.
We wczorajszym spotkaniu w Madrycie, które zakończyło się tuż przed północą, Real zagrał osłabiony. Na boisku zabrakło m.in. kontuzjowanych Cristiano Ronaldo i Sergio Ramosa. Półfinaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów nie dali jednak szans przedostatniej w tabeli Almerii. Stworzyli wiele sytuacji, a gole zdobyli kolejno: Angel Di Maria, Gareth Bale, Isco i Alvaro Morata.

"Królewscy" awansowali na drugie miejsce w tabeli. Mają obecnie 79 punktów, podobnie Atletico Madryt, aktualny lider klasyfikacji. Piłkarze Atletico będą dziś jednak mieli szansę poprawić swój dorobek punktowy.

Na trzecią pozycję spadła Barcelona z 78 punktami, która niespodziewanie przegrała na stadionie Granady 0:1. O wyniku przesądziło trafienie Algierczyka Yacine Brahimiego w 16. minucie.

Katalończycy stworzyli sporo sytuacji, ale byli nieskuteczni. Gospodarze nie ograniczali się jednak wyłącznie do obrony. W 88. minucie meczu wyprowadzili kontratak, po którym w wyśmienitej sytuacji znalazł się Youssef El-Arabi. Marokańczykowi zabrakło jednak zimnej krwi i przegrał pojedynek z bramkarzem Jose Pinto.

Dla Granady wczorajsze zwycięstwo może okazać się bardzo cenne. Drużyna z południa kraju ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. Duży udział w pokonaniu Barcelony miał grecki bramkarz Orestis Karnezis, który obronił wiele strzałów, m.in. Argentyńczyka Lionela Messiego.

Broniąca tytułu drużyna Gerardo Martino przechodzi przez trudny moment w sezonie. W środę uległa Atletico 0:1 w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów i odpadła z tych rozgrywek.