Real Sociedad notches sixth straight win to stay top of La Liga

W dziesięciu spotkaniach Real Sociedad zgromadził 23 punkty. (Fot. Getty Images)
La Liga leader Real Sociedad was rewarded for its persistence as it eventually edged out Cadiz 1-0 away on Sunday to earn a sixth consecutive league win.

Bramkę na wagę zwycięstwa ekipy z San Sebastian zdobył w 66. minucie po uderzeniu piłki głową reprezentant Szwecji Alexander Isak.

W dziesięciu spotkaniach Real Sociedad zgromadził 23 punkty. O trzy wyprzedza Atletico, które rozegrało dotychczas osiem meczów.

Podopieczni Diego Simeone dzień wcześniej po dobrym występie pokonali u siebie Barcelonę 1:0. Jedynego gola strzelił w doliczonym czasie pierwszej połowy Belg Yannick Carrasco, wykorzystując duży błąd golkipera gości. Niemiec Marc-Andre ter Stegen wybiegł bardzo daleko przed bramkę, a Carrasco bez kłopotów sobie z nim poradził i trafił praktycznie do pustej siatki.

Kataloński zespół w ośmiu meczach (ma dwa zaległe) zgromadził 11 punktów i zajmuje 11. miejsce. Na dodatek w meczu z Atletico dwóch piłkarzy Barcelony doznało poważnych urazów.

Doświadczony obrońca Gerard Pique z powodu kontuzji kolana będzie pauzować kilka miesięcy. Z kolei Sergi Roberto zerwał mięsień w udzie i czeka go prawdopodobnie dwumiesięczna przerwa.

Broniący tytułu Real Madryt zremisował również w sobotę na wyjeździe z trzecim Villarreal 1:1 i w tabeli zajmuje czwartą lokatę - 17 pkt (jeden mecz zaległy).

W ekipie "Królewskich" z powodu problemów zdrowotnych zabrakło m.in. kapitana Sergio Ramosa, Brazylijczyka Casemiro i Francuza Karima Benzemy.

Messi: "Jestem zmęczony obwinianiem mnie o całe zło w Barcelonie"