Real Madrid two points from LaLiga title after Granada win

Po wznowieniu rozgrywek piłkarze z Madrytu stracili tylko trzy gole. (Fot. Getty Images)
Real Madrid are two points from the Liga title after displaying grit to carve out a 2-1 victory over Granada in Los Cármenes by surviving a second half onslaught from the home side, who saw their own European aspirations handed a blow by not picking up what would have been a deserved point.

Real po wznowieniu rywalizacji nie stracił ani jednego punktu, choć nie zawsze jego zwycięstwa były przekonujące. A dyktowane dla "Królewskich" rzuty karne często były kontrowersyjne.

Wczoraj ekipa Zinedine Zidane'a wygrała dzięki trafieniom Francuzów Ferlanda Mendy'ego (10) i Karima Benzemy (16). Drugi z nich zdobył 19. gola w sezonie i w klasyfikacji najskuteczniejszych ustępuje jedynie Argentyńczykowi Lionelowi Messiemu z Barcelony - 22 trafienia.

Po wznowieniu rozgrywek piłkarze z Madrytu stracili tylko trzy gole (w tym jeden w poniedziałek), co spowodowało, że przerwano passę belgijskiego bramkarza Thibauta Courtoisa. Był on niepokonany przez 507 minut. Dla Granady w 50. minucie strzelił Wenezuelczyk Darwin Machis.

W najbliższej serii meczów "Królewskich" czeka w czwartek mecz u siebie z Villarealem i jeśli wygrają, zapewnią sobie mistrzostwo.

Jeśli oba czołowe zespoły - Real i Barcelona - zakończą sezon z równą liczbą punktów, wyżej sklasyfikowani będą stołeczni, którzy mają korzystniejszy bilans bezpośrednich spotkań z "Barcą" (0:0 i 2:0).