Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rasizm w restauracji. Jest reakcja właściciela

Rasizm w restauracji. Jest reakcja właściciela
Klient skomentował zajście na jednym z mediów społecznościowych. (Fot. Thinkstock)
Właściciel jednej z warszawskich restauracji przeprosił za rasistowskie zachowanie wobec jednego z gości. Według mediów, pracownica lokalu miała nazwać klienta 'czarnuchem'. Właściciel zapowiedział wyciagnięcie wobec niej 'najsurowszych konsekwencji' .
Reklama

Przekazał także datek na Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O sprawie poinformowały w niedzielę media.

"To jest Polska, a ty powinieneś mówić po polsku. Jesteś czarnuchem" - takimi słowami, według mediów, miała zwrócić się do pochodzącego z Turcji klienta jedna z pracownic baru przy ul. Grzybowskiej w Warszawie.

Klient - Azad, skomentował zajście w opinii wystawionej lokalowi w jednym z mediów społecznościowych. "Odwiedzamy to miejsce od ponad roku. Całkowicie nieakceptowalne zachowanie ze strony firmy, która powinna być otwarta na wszystkich ludzi" – napisał.

"Nawiązując do niestosownego zachowania naszego pracownika wobec Azada i jego znajomych, jakie miało miejsce w naszej restauracji w Warszawie w dniu wczorajszym, chcielibyśmy serdecznie przeprosić Azada i jego znajomych oraz wszystkie osoby, które poczuły się urażone zaistniałym zdarzeniem"; "kategorycznie potępiamy takie zachowania" - głosi oświadczenie".

"Nasza restauracja znajduje się w centrum Warszawy przy wielu zagranicznych biurach, z których to pracownicy każdego dnia korzystają z naszych usług. Blisko 40 proc. naszych gości to klienci zagraniczni, a sam właściciel jest w związku małżeńskim z Hinduską kobietą i nie ma mowy, ani nie ma miejsca w naszym lokalu na zachowania rasistowskie, czy ksenofobiczne" - czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na Facebooku.

Tymczasem policja wyjaśnia zajście sprzed kilku dni pomiędzy kontrolerami biletów i cudzoziemką w autobusie miejskim w Bydgoszczy. Opublikowany w internecie film pokazuje fragment zajścia, w którym kobieta została przygnieciona przez kontrolera do podłogi.

 

  Komentarze


  • Lucek
   3 grudnia 2017, 22:35

   Prawdopodobnie -powtarzam - prawdopodobnie na 90% ten ciemny gość źle potraktował kelnerkę !!! Myślał,że jest w jakimś zachodnioeuropejskim państwie gdzie panuje zamordyzm i poprawność polityczna i może robić co chce...Lokal już jest opisany na polskich portalach z nazwy i adresu i wybierają się tam niedługo zaciekawieni klienci...A kelnerka jak zostanie zwolniona to zrobi koło "pióra" właścicielowi ...

  • Gosc 049
   4 grudnia 2017, 04:15

   niestety przy obecnej władzy w PL to będzie coraz bardziej się rozwijało wstyd Ciekawe co by powiedziała taka kelnerka gdyby była za granicą i ktoś ja nazwał w podobny sposób?

  • 777
   4 grudnia 2017, 04:46

   Prawidłowa reakcja kelnerki,muslimski gość z trzeciego świata powinien być deportowany do swej koziojebczej ojczyzny.w dzisiejszych czasach każdy scum śniady i czarny myśli,że są na równi z białym,a to przecież tylko nawóz.

  • Ja
   4 grudnia 2017, 07:42

   Zgadzam sie z Lucek i 777. Oni patrza ze straszna pogarda na bialych, ja czuje sie dyskryminowana bardzo czesto z tego powodu, ze jestem biala. Ale przeciez im wolno.

  • Joanna
   4 grudnia 2017, 09:27

   Ludzie, co wy piszecie?
   Sami ruscy tutaj pisza? Czy macie juz wyprane mozgi przez nich?
   Kelnerka nie zostala obrazona? Gdzie tu jest o tym wspomniane?
   Zwykla rasistka.
   Byliscie kiedys w Turcji? Obrazono was slownie lub gestem? Bo mnie nie.
   Wiecej kultury.
   A gdy ktos jest niewychowany nie musicie znizac sie do jego poziomu.

  • Radek
   4 grudnia 2017, 10:35

   To jest uk Anglian you polish scum mow po a angielsku tak nas sie traktuja w uk takze wiec co za roznica a myslicie ze jacy sa czarni popatrzcie w londynie... nie To na mnie wrazenia mam za gowno wiekszosc nalezal by mu sie jeszcze specjalny prezent w talerzu.

  • THC
   4 grudnia 2017, 12:58

   W polsce takie zachowania sa co raz czesciej codziennoscia. Polska dla polakow? a co wy robicie w UK jeszcze? pakowac sie! Ja nigdy nie wroce, lepiej zyc w cywilizowanym zachodnim kraju. ;D

  • Jas
   4 grudnia 2017, 13:38

   Joanna,za kawałek hebanu w skórce byś Polskę sprzedała,jesteś zwykłą dz....ą.

  • THC
   4 grudnia 2017, 16:18

   @Joanna: masz racje! A ja powiem wiecej, w UK polskie kelnereczki pracuja dla turkow, a sa i takie co pracuje u turka na kolku hue hue hue Spakowani?

  • Piter brook house
   18 grudnia 2017, 15:42

   Jak ktos jest nie wychowany to trzeba mu jechac, w Polsce sie mowi po Polsku a za zaczepianie Polki ma sie w ryj .
   W uk jest tyle rasistow wzgledem Polakow ze sie w pale nie miesci ,bezmozgi angielski piesek thc i glupi jasio pojecia nie maja.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama