Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rasistowskie ogłoszenie o pracę: "Chcemy uniknąć zatrudniania Polaków"

Rasistowskie ogłoszenie o pracę: "Chcemy uniknąć zatrudniania Polaków"
Agencja rekrutacyjna w swoim ogłoszeniu dyskryminowała Polaków. (Fot. Getty Images)
Agencja zatrudniająca pracowników na Morzu Północnym w przemyśle naftowym umieściła ogłoszenie o pracę, które dyskryminowało Polaków. 'Chcemy uniknąć zatrudnienia polskich kontrahentów, na ile to tylko możliwe' - napisała w anonsie firma Ryan Ship Management. Agencję potępił szkocki i brytyjski rząd, a związki zawodowe badają sprawę.
Reklama

Ogłoszenie o pracę na Morzu Północnym firmy Ryan Ship Management, które dyskryminowało Polaków, zostało uznane za niezgodne z prawem. Związek zawodowy RMT Union ogłosił, że prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Szef agencji Robin Tawari nie odpowiedział na powtarzające się ze strony związków zawodowych, polityków i prasy prośby o komentarz. Jak donosi dziennik "The Press and Journal", dyrektor przeprosił za ogłoszenie na portalu LinkedIn, nazywając słowa zawarte w reklamie wielkim błędem.

Rzecznik szkockiego rządu podkreślił, że zachowanie firmy z siedzibą w Mumbaju było niedopuszczalne i nie powinno być tolerowane. 

Firma Ryan Ship Management opublikowała dyskryminujące Polaków ogłoszenie o pracę. (Fot. ryan-shipmanagement.com/screenshot)

Z kolei Jake Molloy z RMT Union w północnej Szkocji uznał całe zajście za szokujące. Wezwał firmy naftowe z Morza Północnego do zakazania tego typu praktyk rekrutacyjnych. "Ogłoszenie mówiące o unikaniu polskich pracowników jest przerażające" – oznajmił Molloy.

Sprawa wstrząsnęła Polakami zatrudnionymi w przemyśle naftowym na Morzu Północnym. Serwis www.energyvoice.com zwrócił się z prośbą o komentarz do Arka Cymana. "Polak uznał to za oczywistą dyskryminację. Mężczyzna wcześniej pracował również na morzu w firmie Baker Hughes, zajmującej się usługami naftowymi. Podkreślił, że powinien być oceniany raczej na podstawie swojego doświadczenia niż narodowości czy rasy" – przekazuje www.energyvoice.com.

"Zawsze z dumą informowałem o swojej narodowości wszędzie tam, gdzie pracowałem i ogólnie miałem bardzo pozytywne doświadczenia. Nawet gdy pracowałem na różnych kontynentach z różnymi narodowościami, nikt z tego powodu nigdy mnie nie dyskryminował" – dodał Cyman.

"Ja i inni Polacy nigdy nie będziemy tolerować tego rodzaju rasistowskich zachowań w naszym sektorze. Cieszę się, że to zostało nagłośnione i mam nadzieję, że konsekwencje poniesie nie tylko Ryan Ship Management, ale przede wszystkim ich klient, który zażądał tego typu wymagań w procesie rekrutacji" – podkreślił Polak.

Tricia Walker, partner w kancelarii prawnej Burness Paull LLP twierdzi, że firmie Ryan Ship Management grozi postępowanie prawne w sprawie dyskryminującego Polaków ogłoszenia.

"Prawo jest jasne - dyskryminowanie ludzi w miejscu pracy ze względu na ich rasę lub narodowość jest niezgodne z prawem i całkowicie niedopuszczalne" – oświadczył rzecznik brytyjskiego rządu.

"Ryan Ship Management, znany również jako Ryan Offshore, powstał w 2009 roku" – przekazuje serwis www.energyvoice.com.

 

  Komentarze


  • SUCHOTNIK-JASNOWIDZ
   5 kwietnia, 15:32

   Tak kochani. Zebyscie mieli nawet zlote brytyjskie paszporty, to dla tych ktorzy chcieli brexit, bedziecie zawsze ludzmi drugiej kategorii.
   Ale pamietajcie tez ze sa pomiedzy Anglikami dobrzy ludzie, ktorzy cenia and, I chcieliby sie z nami ingerowac. Niestety wplywy spoleczenstwa, beda nas ponizac coraz bardziej. Chcialem zostac w tym kraju na stale, ale niestety lepiej juz dla nas nie bedzie. Tak czy owak pamietajcie " Nieskonczona bezwarunkowa milosc, jest jednyną prawda na tym swiecie " Cala reszta to tylko iluzja.
   Szanujcie sie Polacy !!!

  • Cyman
   5 kwietnia, 17:01

   Polak o nazwisku cyman,,, ciekawostka

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama