Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Raport: Prestiżowe apartamenty Celtyckiego Tygrysa pełne usterek

Raport: Prestiżowe apartamenty Celtyckiego Tygrysa pełne usterek
Warunki mieszkaniowe w Irlandii pogarszają się, a słynna inwestycja The Dublin Docklands jest tego symbolem. (Fot. Aneta Kubas/Londynek.net)
Wadliwe balkony, nieszczelne okna oraz zagrożenie pożarowe - to tylko część usterek odkrytych podczas inspekcji w jednym z najbardziej prestiżowych kompleksów mieszkaniowych z czasów Celtyckiego Tygrysa. Według specjalistów, niedoróbki wynikają z wad konstrukcyjnych.
Reklama

Inspektorzy Omega przebadali ostatnio 150 mieszkań w składającym się z 6 bloków Spencer Dock. Eleganckie osiedle w centrum stolicy - Dublin Docklands – zostało oddane do użytku w 2007 roku. Apartamenty, w tym penthousy z basenami, wyprzedawały się na pniu – niektóre za ponad €500 tys.

"Osiedle zaprojektowane i wybudowane przez Treasury Holdings oraz John Sisk and Son, jako joint venture Construction Management Partnership, miało oferować życie na wysokim poziomie. Tymczasem przeprowadzona ostatnio kontrola wykazała szereg usterek, w tym gnijące ramy okienne (103 apartamenty), przecieki, szpary w ścianach, wadliwe alarmy pożarowe i zagrzybienia. Mieszkańcy skarżyli się także na smród kanalizacji oraz insekty w mieszkaniach" - informuje portal Independent.ie.

Sprawą zainteresowała się niezależna radna Maureen O’Sullivan. Na jej interwencję zarządca części apartamentów odpowiedział, że usterki wynikają z naturalnego zużycia budynków.

W oświadczeniu dla Independent.ie rzecznik John Sisk & Son stwierdził, że nie widział raportu z inspekcji.

"Sisk przeprowadził ostatnio niezbędne prace naprawcze. Żaden z problemów nie wynikał z wad konstrukcyjnych” - zapewnił.

W Irlandii już od dłuższego czasu trwa kryzys mieszkaniowy, a setki domów wykupują inwestorzy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.291 złUSD 3.670 złCHF 3.799 zł

  Sport


  Reklama