Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Raport: Brexit doprowadzi do braku wykwalifikowanych pracowników

Raport: Brexit doprowadzi do braku wykwalifikowanych pracowników
Przedsiębiorcy w UK obawiają się o liczne braki kadrowe. (Fot. Thinkstock)
Połowa brytyjskich pracodawców jest zdania, że Brexit zwiększy braki wykwalifikowanych pracowników. Co czwarty przedsiębiorca jest zdania, że Zjednoczone Królestwo już teraz traci przez to szanse konkurowania na światowych rynkach.
Reklama

Prawie dwie trzecie z 1,3 tys. pytanych pracodawców jest zdania, że po wyjściu z UE ich biznes odczuje braki specjalistów.

"Wraz ze zbliżaniem się Brexitu pracodawcy muszą zmienić sposób myślenia na temat sposobów przyciągania i zatrzymywania największych talentów z całego świata” - skomentował David Clift, dyrektor ds. kadrowych w Totaljobs.

Najczęściej wskazywanym sposobem na radzenie sobie z niedoborami firmy uznano szkolenia pracowników.

"Przedsiębiorcy mogą stanąć przed koniecznością rozluźnienia kryteriów rekrutacji oraz korzystania z profesjonalistów, których można przekwalifikować” - dodał Chris Hickney, szef firmy rekrutacyjnej Robert Walters.

Jako inne warte rozpatrzenia opcje specjalista wskazał budowanie relacji z uczelniami oraz nakierowywanie studentów na zdobywanie najbardziej potrzebnych umiejętności.

Według opublikowanych w styczniu wyników badań, braki wykwalifikowanej siły roboczej najbardziej będą odczuwalne w sektorze budowlanym.

Serwis internetowy Buzzfeed opublikował w ubiegłym tygodniu tajne rządowe analizy wskazujące na negatywny wpływ wyjścia z Unii Europejskiej na brytyjską gospodarkę. Według dokumentu, wszystkie trzy rozważane scenariusze przyszłych stosunków kraju z UE będą gorsze od stanu obecnego.

 

  Komentarze


  • SS
   6 lutego 2018, 18:04

   india, bangladesz i pakistan welcome:)

  • Aserdtfcgvhjbnkml,
   6 lutego 2018, 18:08

   jamajca

  • Czytelnik anonimowy
   6 lutego 2018, 19:14

   niech ktos pliczy ilu mało wykwalifikowanych od 2004 roku przybyło do Uk . Jeżeli nie ograniczamy tego najazdu grozi nam polonizacja Uk a roszczeń ,narzekań nie będzie końca .

  • Czytelnik anonimowy
   6 lutego 2018, 19:33

   Jestem głupi, hehehe

  • Wow
   6 lutego 2018, 21:27

   czytelniku,póki żyjesz,wszystko możesz zmienic,na lepsze! na prawde!

  • Dorota
   6 lutego 2018, 21:45

   Juz ich brak ...

  • Specjalista
   7 lutego 2018, 04:21

   To I moze stawki pojda w gore, no jak dlugo mozna pracowac za niecale 40 funtow na godzine.

  • Anty czytelnik anonimowy
   7 lutego 2018, 05:07

   Ponawiam prosbe o namierzenie adresu zamieszkania czytelnika anonimowego i podanie do publicznej wiadomosci. Jako nagroda bedzie satysfakcja ze ten cwaniak dostanie wpie..ol. Z gory dziekuje

  • Tantric
   7 lutego 2018, 07:37

   Anty czytelnik anonimowy - popieram. Trza namierzyć gnidę.

  • Czytelnik anonimowy
   7 lutego 2018, 12:29

   Nie obawiacie sie pytan po 1 stycznia 2021 Polacy co wy tutaj jeszcze robicie przeciez my wam juz podziekowalismy ..za prace w referendum . Nie chcemy was tu...

  • Robo
   7 lutego 2018, 14:54

   Do Korektora: czy wiesz co oznacza słowo hate. Ludzie typu THC, czytelnik zieją nienawiścią do innych ludzi {Polaków}. Nie ma Twojej reakcji na antypolskość, więc jest reakcja patriotów.

  • Robo
   7 lutego 2018, 15:03

   Do Korektora: dzięki za reakcję, że wykasowałeś wpisy THC, w tej sytuacji moje też są nieaktualne. Niech na londynku zaistnieje normalność

  • THC
   8 lutego 2018, 09:54

   Sami specjalisci z plecakami, to takich ma brakowac? hue hue hue

  • Hahaha
   8 lutego 2018, 11:14

   Thc__ Oni przynajmniej mają plecaki ,a Ty masz worek po ziemniakach ,który będzie się ciągnął całe życie za Tobą.Przeszlosci nie wymażesz .

   Cyt..." Lepiej być niezadowolonym Sokratesem,niż zadowolonym głupcem "

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 25.03.2019
  GBP 5.002 złEUR 4.298 złUSD 3.797 złCHF 3.818 zł

  Sport


  Reklama