Rankingi WTA: Awans Bertens na czwarte miejsce, Osaka wciąż liderką

Naomi Osaka jest sensacją w świecie tenisa. (Fot. Getty Images)
Zwyciężczyni turnieju w Madrycie Holenderka Kiki Bertens awansowała z siódmej na czwartą pozycję w tenisowym rankingu WTA. Liderką jest wciąż Japonka Naomi Osaka. Magda Linette przesunęła się z 86. na 84. miejsce, zaś Iga Świątek ze 107. na 103.

W finale zawodów rangi Premier Mandatory Bertens pokonała 6:4, 6:4 Rumunkę Simonę Halep, która na liście światowej awansowała z trzeciej na drugą lokatę. Za nią sklasyfikowana jest Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber.

Poza "podium" wypadła Czeszka Petra Kvitova, która obecnie jest piąta.

Osaka zachowała pozycję liderki, mimo że w Madrycie przegrała w ćwierćfinale ze Szwajcarką Belindą Bencic (awans z 18. na 15. miejsce).

W poprzednim tygodniu w stolicy Hiszpanii startowała Linette, ale w eliminacjach uległa Francuzce Alize Cornet 4:6, 6:2, 3:6.

W zestawieniu "Race to Shenzen", które wyłoni osiem uczestniczek imprezy finałowej WTA w listopadzie, prowadzi z kolei Kvitova przed Osaką i swoją rodaczką Karoliną Pliskovą. Czwarta jest Bertens. Polki zanotowały spadki - Świątek z 51. na 59. lokatę, Linette z 90. na 93.