Rankingi ATP i WTA: Djokovic i Barty liderami, Hurkacz 16.

Polski tenisista jest wciąż 16. w światowym rankingu, Iga Świątek spadła o 1 oczko. (Fot. Getty Images)
Hubert Hurkacz utrzymał 16., najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu tenisistów. Liderem jest Serb Novak Djokovic, a na drugą pozycję awansował Hiszpan Rafael Nadal, triumfator turnieju ATP w Barcelonie. W rankingu WTA Iga Świątek spadła z 16. na 17. miejsce, a w zestaewieniu nadal prowadzi Australijka Ashleigh Barty.

W finale rozgrywek w Barcelonie Nadal pokonał Greka Stefanosa Tsitsipasa, który jest piąty na liście światowej. Hiszpan odniósł 87. zwycięstwo w karierze.

Z kolei zawody w Belgradzie wygrał Włoch Matteo Berrettini, numer 10. w rankingu. Faworyzowany Djokovic w półfinale przegrał z Asłanem Karacewem; w rankingu Rosjanin przesunął się z 28. na 27. miejsce.

W drugiej setce zestawienia ATP są dwaj polscy zawodnicy: Kamil Majchrzak - 123. i Kacper Żuk - 175.

10. (10) Matteo Berrettini (Włochy) 3568

Do zmian nie doszło na szczycie zestawienia WTA, gdzie niepokonana zostake Ashleigh Barty, a kolejne pozycje zajmują Japonka Naomi Osaka i Rumunka Simona Halep.

Świątek została wyprzedzona przez Elise Mertens. Belgijka dotarła do finału turnieju w Stambule, w którym w niedzielę uległa Rumunce Soranie Cirstei.

O trzy pozycje, z 51. na 48., awansowała Magda Linette, choć w turnieju w Charleston odpadła już w pierwszej rundzie. Z kolei Katarzyna Kawa awansowała ze 135. na 134. miejsce, a Magdalena Fręch spadła ze 157. na 158.