Ranking WTA: Iga Świątek oficjalnie czwartą rakietą świata

Iga Świątek tuż za podium w rankingu WTA! (Fot. Elsa/Getty Images)
Iga Świątek awansowała z szóstego na najwyższe w karierze czwarte miejsce w światowym rankingu tenisistek. Z kolei Hubert Hurkacz przesunął sie z 13. na 12. miejsce w rankingu ATP

Na czele zestawienia WTA wciąż Australijka Ashleigh Barty, przed Białorusinką Aryną Sabalenką oraz Czeszką Karoliną Pliskovą.

W poprzednim tygodniu Świątek osiągnęła półfinał w halowym turnieju WTA na kortach twardych w Ostrawie. Najwyżej rozstawiona zawodniczka z Raszyna przegrała z Greczynką Marią Sakkari 4:6, 5:7, która z kolei w finale uległa Estonce Anett Kontaveit 2:6, 5:7.

Na liście światowej Sakkarki przesunęła się z 12. na 10. pozycję, zaś Kontaveit z 30. na 23. Awans zanotowały też inne polskie tenisistki, m.in. Magda Linette z 59. na 54. lokatę i Magdalena Fręch ze 110. na 108.

Z kolei Hubert Hurkacz awansował z 13. na 12. miejsce w światowym rankingu tenisistów. W czołówce bez zmian, na czele Serb Novak Djokovic, przed Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem i Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Wczoraj Hurkacz odniósł podwójne zwycięstwo w halowym turnieju ATP w Metz. (Fot. Jean-Christophe Verhaegen/AFP/Getty Images)

Wczoraj Hurkacz odniósł podwójne zwycięstwo w halowym turnieju ATP w Metz. W finale singla pokonał Hiszpana Pablo Carreno-Bustę 7:6 (7-2) 6:3. Później triumfował także w grze podwójnej razem z Janem Zielińskim.

24-letni Hurkacz wywalczył czwarty w karierze tytuł w grze pojedynczej. Wcześniej w tym sezonie wygrał w Delray Beach i Miami, a w 2019 roku w Winston-Salem. W trwającym sezonie osiągnął także półfinał wielkoszlemowego Wimbledonu.