Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ranking: Gdzie w ten weekend kupić najtańsze prosecco?

Ranking: Gdzie w ten weekend kupić najtańsze prosecco?
Gdzie kupimy najtańsze prosecco? (Fot. Getty Images)
'Jeśli jesteś typem osoby, która płaci £20 za butelkę wina i dobiera do niej odpowiednie jedzenie, to ta wiadomość ci się nie przyda. W innym przypadku masz do czynienia z okazją roku' - informuje dziś dziennik 'Metro', który informuje o atrakcyjnej promocji w sieci sklepów Aldi w UK.
Reklama

Prosecco to od wielu lat najpopularniejsze wino musujące w Wielkiej Brytanii - tylko w ubiegłym roku sprzedano w UK 35,8 mln litrów tego trunku.

Jakiś czas temu media donosiły o aktualnej promocji na prosecco w marketach Iceland, gdzie za butelkę można obecnie zapłacić £5. Niemieckie dyskonty uznały, że warto podjąć wyzwanie i trafić do prasy poprzez obniżenie ceny włoskiego wina musującego do zaledwie £3,99.

Musujące wino najlepiej smakuje w towarzystwie owoców. (Fot. Getty Images)

Duża butelka prosecco marki Castellore wcześniej kosztowała £5,49 - cenę obniżono więc o £1,50. "Może nie wydaje się to sporo, ale przy 10 butelkach oszczedzasz £15" - można przeczytać na łamach Metro.co.uk.

Alkohol z Aldiego, podobnie jak ten z Lidla, cieszy się w Wielkiej Brytanii bardzo dobrą renomą, choć czasami wprowadza w zdziwienie kupujących. Tak było m.in. kiedy okazało się, że jedno z czerwonych win zostało wyprodukowane na Węgrzech. Brytyjczycy uznali, że pomimo swojego dziwnego pochodzenia, alkohol był bardzo dobrej jakości.

Prosecco za £3,99 w Aldim zostało już wyprzedane ze sklepów online - oznacza to, że aby je zakupić, należy udać się do punktu stacjonarnego. 

W którym sklepie najmniej zapłacimy za butelkę prosecco w ten weekend?

 1. Aldi - £3,99
 2. Iceland - £5
 3. Lidl - £5,49
 4. Tesco - £5,75
 5. Asda - £6
 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama