FIFA ranking: Poland fell to the 27th place, Belgium remains the leader

Polska reprezentacja przed meczem ze Szwecją w czerwcu br. (Fot. Getty Images)
The Polish national team fell from 21st to 27th place in the ranking of the International Football Federation (FIFA). Belgium remained the leader, and Brazil moved from third to second, ahead of the world champion France.

To pierwsze notowanie FIFA od końcówki maja. Niedługo potem zaczęły się mistrzostwa Europy, w których Polacy zremisowali z Hiszpanią 1:1 oraz przegrali ze Słowacją 1:2 i Szwecją 2:3. Podopieczni trenera Paulo Sousy odpadli po rundzie grupowej.

Mistrzem kontynentu zostali Włosi, którzy w rankingu przesunęli się z siódmej na piątą pozycję. Czwarta jest Anglia, ich finałowy rywal, a także przeciwnik biało-czerwonych w trwających eliminacjach mistrzostw świata.

Belgia, lider zestawienia światowego, została wyeliminowana w ćwierćfinale przez Italię.

Z kolei Argentyna, triumfator Copa America, awansowała o dwa "oczka", z ósmego na szóste miejsce. W meczu o mistrzostwo Ameryki Południowej pokonała Brazylię.

W el. do katarskiego turnieju Polacy rywalizują także z Węgrami (37. lokata), Albanią (69.), Andorą (156.) i San Marino (209.).

Czołową dziesiątkę rankingu opuściły reprezentacje Urugwaju i Danii, a ich miejsca zajęły ekipy Meksyku i USA.

Czołówka rankingu FIFA - stan na 12 sierpnia 2021 roku: (w nawiasach miejsce w poprzednim notowaniu):