Ranieri nie jest już trenerem Leicester City

Claudio Ranieri nie jest już szkoleniowcem Leicester City. (Fot. Getty Images)
Włoch Claudio Ranieri został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Leicester City. W poprzednim sezonie sensacyjnie wywalczył z tym zespołem mistrzostwo Anglii, ale w obecnym 'Lisy' zajmują dopiero 17. miejsce, mając punkt przewagi nad strefą spadkową.

Zawodnikami Leicester City są Bartosz Kapustka i Marcin Wasilewski. Obaj nie zostali zgłoszeni do kadry zespołu na mecze fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

65-letni obecnie Ranieri pracował w Leicester City od lipca 2015 roku. Wcześniej trenował m.in. Napoli, Fiorentinę, Valencię, Chelsea Londyn, Juventus Turyn, Romę, AS Monaco i reprezentację Grecji.

Na początku stycznia Ranieri został wybrany najlepszym trenerem na świecie w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).

Po 25 kolejkach Leicester zajmuje 17. miejsce w angielskiej ekstraklasie z dorobkiem 21 punktów. Niedawno drużyna odpadła z Pucharu Anglii po porażce z trzecioligowym Milwall 0:1, a w środę przegrała na wyjeździe z Sevillą 1:2 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.