Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Chcesz wiedzieć, co czeka naszą planetę?

Chcesz wiedzieć, co czeka naszą planetę?
Jakie działania są podejmowane dla naszej planety? (Fot. Getty Images)
WaterBear Network jest dla osób zainteresowanych zmianami klimatycznymi tym, czym Netflix dla fanów seriali. Ta bezpłatna internetowa usługa polegająca na przesyłaniu filmów współpracuje z ponad 80 organizacjami charytatywnymi i pozarządowymi na całym świecie. I pozwala poznać najbardziej krytyczne problemy, przed którymi stoi dziś Ziemia.
Reklama
Reklama

WaterBear Network działa krótko, ale już ma imponującą listę znanych fanów, w tym księcia Harry'ego, modelkę i aktywistkę Lily Cole oraz aktorkę Maisie Williams. Współpracuje z ponad 80 organizacjami charytatywnymi i pozarządowymi na całym świecie, w tym z WWF czy Greenpeace.

"Robiłam filmy o historii naturalnej przez całe życie zawodowe i zauważyłam, że ciężka praca wykonywana przez organizacje ekologiczne nie została tak naprawdę doceniona" – wyjaśniła genezę swego projektu w "Vogue'u" dyrektor generalna WaterBear i producentka filmowa Ellen Windemuth. Dlatego postanowiła kręcić krótkie filmy o projektach, nad którymi pracują różne ekologiczne organizacje. "Chcemy uwypuklić niedocenionych bohaterów w historiach, które mogą się przydać naszym widzom" - dodała.

Oryginalne filmy krótkometrażowe na platformie, która jest bezpłatna i obecnie dostępna w ośmiu krajach na całym świecie, zostały wyprodukowane przez ten sam zespół, który stoi za takimi hitowymi produkcjami jak "Ośmiornica, nauczycielka życia". Na WaterBear Network dostępne będą również rozmowy z księciem Harrym i Jane Goodall.

Warto zajrzeć na tę stronę... (Fot. WaterBear Network/screenshot)

Platforma jest interaktywna, co ma do niej przyciągać zarówno ludzi bardzo zaangażowanych w działania na rzecz naszej planety, jak i tych, którzy są jedynie ciekawi tego, jakie zmiany na niej zachodzą ii jakie mogą być ich konsekwencje. "Za każdym razem, gdy coś oglądasz, możesz wybrać jedną z sześciu różnych rzeczy, które możesz zrobić" - wyjaśnia Windemuth. "Chodzi o to, aby ludzie przekazywali darowizny, podejmowali się prac wolontariackich, udostępniali treści w mediach społecznościowych, sami stawali się aktywni. Chodzi o to, aby dzielić się z wami naszym światem" - dodaje.

Aby pomóc edukować widzów w pilnych kwestiach dotyczących zmian klimatycznych i związanych z tym wyzwań, WaterBear Network będzie w ciągu następnego roku zorganizować swoje treści wokół czterech kluczowych tematów: bioróżnorodności, klimatu, cyrkularności i społeczności. "Zaczynamy od relacji człowieka z naturą, przyjrzymy się życiu zwierzątm, z którymi dzielimy Ziemię" - mówi Windemuth o pierwszym temacie. "Chcemy dzięki temu wyjaśnić, co się z nimi dzieje i co naprawdę możemy zrobić, aby uratować naszą przyszłość. Jeśli bowiem uratujemy zwierzęta, uratujemy samych siebie" - dodaje.

Szefowa WaterBear Network ma nadzieję, że kierowany przez nią projekt zainspiruje ludzi do działania. "Chcemy robić filmy, które nie są apokaliptyczne, ale dają obraz tego, co się dzieje i sprawią, że ludzie poczują się gotowi do tego, aby działać" - podsumowuje Windemuth.

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 19.04.2024
GBP 5.0615 złEUR 4.3316 złUSD 4.0688 złCHF 4.4787 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama