Rafał Majka trzeci w jeździe indywidualnej na czas

Rafał Majka (Fot. Getty Images)
Rafał Majka zajął trzecie miejsce na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Vuelta a San Juan w Argentynie i w klasyfikacji generalnej awansował na drugie. Etap wygrał Irlandczyk Ryan Mullen, a liderem został Włoch Filippo Ganna.

Kolarze rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas wokół San Juan, stolicy prowincji o tej samej nazwie. Na trasie długości 14,4 km Muellen (Trek) wyprzedził o 25 sekund Gannę (UAE Team Emirates) oraz o 30 sekund Majkę (Bora-Hansgrohe).

W klasyfikacji generalnej Polak traci do Ganny pięć sekund. Siedmioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę również w San Juan.

W Argentynie Majka rozpoczął sezon 2018. Pokazał się z dobrej strony już dzień wcześniej w Peri Lago Punta Negra, gdzie finiszował na szóstej pozycji.