Radwanska out of French Open in first round

Polka odpadła z French Open w pierwszej rundzie (Fot. Getty Images)
Agnieszka Radwanska of Poland lost to German player Annika Beck 2:6, 6:3, 1:6 and is out of tournament in Paris.

Porażkę rozstawionej z numerem 14. Radwańskiej z 83. w światowym rankingu WTA Beck należy uznać za niespodziankę, mimo kryzysu, w którym znajduje się właściwie od początku sezonu Polka.

W pierwszym i trzecim secie krakowianka była tylko tłem dla rywalki - na początku meczu przegrywała 0:4. Piłkę posyłała w pół kortu, dając Beck wiele okazji do szybkiego zakończenia wymian, z czego ta skrzętnie korzystała. Niemka wielokrotnie uderzała piłkę wzdłuż linii, a podopieczna Tomasza Wiktorowskiego często nawet nie ruszała do tych zagrań.

W drugiej partii polscy kibice mieli nadzieję na odrodzenie się 14. rakiety świata. Beck coraz częściej się myliła, a Radwańska wydawała się wracać na właściwe tory. Dobre momenty skończyły się jednak wraz z końcem drugiej odsłony. W trzeciej Polka praktycznie nie nawiązała walki z rywalką. Mecz trwał godzinę i 39 minut.

Niemka zanotowała w tym spotkaniu 41 uderzeń wygrywających, Polka - 11. Krakowiance nie pomógł Jerzy Janowicz, który obserwował jej poczynania z trybun. W poprzednim spotkaniu tych zawodniczek Beck - w ubiegłym roku w Indian Wells - nie wygrała nawet gema.

Radwańska po raz trzeci w karierze przegrała mecz otwarcia w Wielkim Szlemie. Wcześniej miało to miejsce w Australian Open sześć lat temu i podczas debiutu krakowianki we French Open w 2007 roku. W poprzednim sezonie z rywalizacją na kortach im. Rolanda Garrosa w Paryżu pożegnała się w trzeciej rundzie.

Beck zagra w kolejnej rundzie z Kanią, która wczoraj gładko wyeliminowała inną Niemkę Monę Barthel po zwycięstwie 5:7, 6:2, 6:4.