RB Leipzig net extra-time winner to reach German Cup final

Czy 33-letni Julian Nagelsmann (trzeci od prawej), który po sezonie przenosi się do Bayernu, pożegna się z Lipskiem w najlepszy możliwy sposób i zdobędzie Puchar Niemiec?
RB Leipzig reached the final of the German Cup with a last-gasp 2-1 extra-time victory over Werder Bremen.

Po 90 minutach meczu w Bremie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Najciekawsze wydarzenia miały miejsce w dogrywce.

Wicelider Bundesligi objął prowadzenie w 93. minucie, gdy trafił Koreańczyk Hee-Chan Hwang. Werder wyrównał w końcówce pierwszej części dogrywki za sprawą Leonardo Bittencourta, który wykorzystał poważny błąd defensywy rywali.

Decydujący cios zadali goście. Kiedy wydawało się, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będą rzuty karne, gola na wagę awansu strzelił w 120+1. minucie Szwed Emil Forsberg, po asyście Hwanga.

Piłkarze z Lipska po raz drugi w historii zagrają w finale DFB-Pokal. W 2019 roku przegrali 0:3 z Bayernem Monachium.

Wiadomo już, że po tym sezonie opuści ich Julian Nagelsmann. 33-letni szkoleniowiec, uznawany za jednego z najbardziej utalentowanych trenerów w Europie, przechodzi do Bayernu. W klubie z Lipska zastąpi go Amerykanin Jesse Marsch.

Dzisiaj Borussia Dortmund, z której po tym sezonie odejdzie doświadczony Łukasz Piszczek, podejmie występujący na drugim poziomie rozgrywek Holstein Kiel. Goście to rewelacja rozgrywek - w drugiej rundzie wyeliminowali broniący trofeum Bayern Roberta Lewandowskiego.

Finał Pucharu Niemiec odbędzie się 13 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Lewandowski chwali nowego trenera Bayernu: "Wyniki jego drużyn są powyżej oczekiwań"