RB Leipzig fight back to hold Bayern Munich in Bundesliga

Lewandowski nie zawiódł jak zwykle, ale mecz zakończył się remisem. (Fot. Getty Images)
Bundesliga leaders RB Leipzig came from behind to draw with champions Bayern Munich and maintain their unbeaten start to the season. Robert Lewandowski slotted an early opener from Thomas Muller's ball.

Kapitan reprezentacji Polski trafił do siatki już w trzeciej minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z węgierskim bramkarzem Peterem Gulacsim. W 26. został ukarany żółtą kartką. Do wyrównania tuż przed przerwą doprowadził Szwed Emil Forsberg, który nie pomylił się z rzutu karnego.

Bayern miał przewagę w pierwszej połowie, po przerwie spotkanie było już bardziej wyrównane. W ostatniej akcji meczu goście byli bliscy objęcia prowadzenia, ale po główce Niklasa Suele Gulacsi musnął czubkami palców piłkę, która później otarła się o słupek i wyszła poza boisko. Lewandowskiemu, który prowadzi w klasyfikacji strzelców, niewiele zabrakło, aby skierować ją do bramki.

Broniący tytułu Bawarczycy mają osiem punktów i zajmują trzecie miejsce. Ich sobotni rywal zgromadził dziesięć i prowadzi w tabeli.

Na pozycję wicelidera awansowała Borussia Dortmund (9 pkt), która bez kontuzjowanego Łukasza Piszczka wygrała przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 4:0.

W sobotę w Bundeslidze wystąpił także inny Polak - bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz. Jego zespół przegrał jednak w stolicy z Werderem Brema 1:2. Gikiewicz obronił wprawdzie w 55. minucie rzut karny wykonywany przez Holendra Davy'ego Klaassena, ale nie zdołał zatrzymać dobitki Niclasa Fuellkruga.

W piątek cały mecz w barwach Fortuny Duesseldorf rozegrał Dawid Kownacki. Jego drużyna zremisowała przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 1:1.