PŚ w skokach: Żyła trzeci w Planicy, zwyciężył Austriak Kraft

W polskim teamie Piotr Żyła skoczył najlepiej i zajął 3. miejsce. (Fot. Getty Images)
Piotr Żyła zajął trzecie miejsce w indywidualnym konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich w Planicy. Kamil Stoch był 10., Aleksander Zniszczoł 14., zaś Andrzej Stękała 40. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft przed Słoweńcem Anze Laniskiem.

Żyła uzyskał 234 m i 233,3 pkt, Stoch - 225 m i 217,1 pkt, Zniszczoł - 222,5 m i 211,9 pkt, a Stękała - 176,5 m i 139,3 pkt.

Najlepszy Kraft skoczył 239,5 m i otrzymał notę 240,5 pkt. Drugi Lanisek oddał skok na 236 m i stracił do niego 5,8 pkt. Trzeci Żyła przegrał z Kraftem o 7,2 pkt. Tuż za podium uplasował się lider Pucharu Świata - Norweg Halvor Egner Granerud.

W cyklu Planica 7, w którym uwzględniane są również wyniki czwartkowych kwalifikacji prowadzi Lanisek z dorobkiem 459,5 pkt. Drugi jest Kraft - 449,7 pkt.

Liderem klasyfikacji PŚ w lotach pozostaje Granerud, który ma 430 pkt. Najlepszy z Polaków Żyła jest piąty - 192 pkt.

Lanisek po sobotnim konkursie ma 1599 pkt i w generalnej klasyfikacji PŚ awansował na trzecie miejsce, wyprzedzając Dawida Kubackiego, który nie startuje w Planicy. Prowadzi Granerud - 2108 pkt przed Kraftem - 1730 pkt.

O godzinie 10:00 lokalnego czasu na Letalnicy rozpoczął się konkurs drużynowy z udziałem Stocha, Żyły, Zniszczoła i Pawła Wąska.