FIS Ski Jumping World Cup: Six Poles at the starting line in Ruka

W ubiegłym roku w konkursie w Ruce Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce. (Fot. Vianney Thibaut/NordicFocus/Getty Images)
Today, Finnish Ruka will host the third ski jumping World Cup competition this season. Six Polish representatives will start, but they did not do well in qualifying. The best of them, Kamil Stoch, took 24th place.

Oprócz Stocha, awansowali do konkursu, ale z odległych pozycji: 37. Andrzej Stękała, 38. Piotr Żyła, 42. Jakub Wolny, 48. Dawid Kubacki oraz 50. Aleksander Zniszczoł. Odpadł 52. Stefan Hula.

Kwalifikacje wygrał w imponującym stylu Japończyk Ryoyu Kobayashi, oddając najdłuższy skok - 147 m. Kolejni zawodnicy lądowali co najmniej 5,5 m bliżej. Stoch uzyskał 126,5 m.

Dużą niespodzianką jest brak w konkursie obrońcy trofeum Norwega Halvora Egnera Graneruda. Zwycięzca niedzielnych zawodów Niżnym Tagile, gdzie odbyła się inauguracja cyklu, w kwalifikacjach zajął 53. lokatę.

Konkurs rozpocznie się o godz. 16:30 czasu lokalnego (15:30 czasu UK).