PŚ w skokach: Sześciu Polaków na starcie w Ruce

W ubiegłym roku w konkursie w Ruce Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce. (Fot. Vianney Thibaut/NordicFocus/Getty Images)
Dzisiaj w fińskiej Ruce odbędzie się trzeci w tym sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wystartuje sześciu reprezentantów Polski, ale w kwalifikacjach wypadli słabo. Najlepszy z nich, Kamil Stoch, zajął 24. miejsce.

Oprócz Stocha, awansowali do konkursu, ale z odległych pozycji: 37. Andrzej Stękała, 38. Piotr Żyła, 42. Jakub Wolny, 48. Dawid Kubacki oraz 50. Aleksander Zniszczoł. Odpadł 52. Stefan Hula.

Kwalifikacje wygrał w imponującym stylu Japończyk Ryoyu Kobayashi, oddając najdłuższy skok - 147 m. Kolejni zawodnicy lądowali co najmniej 5,5 m bliżej. Stoch uzyskał 126,5 m.

Dużą niespodzianką jest brak w konkursie obrońcy trofeum Norwega Halvora Egnera Graneruda. Zwycięzca niedzielnych zawodów Niżnym Tagile, gdzie odbyła się inauguracja cyklu, w kwalifikacjach zajął 53. lokatę.

Konkurs rozpocznie się o godz. 16:30 czasu lokalnego (15:30 czasu UK).