PŚ w skokach: Kubacki drugi, Kobayashi wygrał w Sapporo

Dawid Kubacki mimo prowadzenia po pierwszej serii, ostatecznie zajął drugie miejsce. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi (na zdj. z prawej). (Fot. Getty Images)
Dawid Kubacki zajął drugie miejsce w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Wygrał Japończyk Ryoyu Kobayashi. Trzecie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud. Tuż za podium uplasował się Kamil Stoch, a Piotr Żyła był 14.

Reprezentant gospodarzy oddał skoki na odległość 135 m oraz 130 m, dzięki czemu wyprzedził Kubackiego o 7,2 pkt. Kubacki, który był liderem po pierwszej serii, skoczył 137 i 125,5 m. Trzeci Granerud uzyskał 130,5 i 126 m, zaś czwarty Stoch - 133 i 123,5 m.

"W pierwszej serii oddałem bardzo fajny skok. W serii finałowej popełniłem błąd. To moja wina" - przyznał Kubacki.

Piąty był Austriak Stefan Kraft. Kolejne miejsca zajęli Słoweńcy: Anze Lanisek i Timi Zajc.

Piotr Żyła został sklasyfikowany na 14. pozycji po skokach na 131,5 i 124,5 m. 33. Paweł Wąsek (118 m) i 38. Aleksander Zniszczoł (114 m) nie awansowali do drugiej serii.

Kobayashi przełamał się przed własną publicznością i wygrał pierwszy konkurs w sezonie. To jego 28. triumf w karierze.

Natomiast Kubacki 10. raz z rzędu znalazł się na podium. Reprezentant Polski jest liderem Pucharu Świata i ma ponad 100 punktów przewagi nad drugim Granerudem.

Kubacki w sezonie 2019/20, gdy po raz ostatni odbywały się konkursy w Sapporo, również stanął na podium - zajął trzecie miejsce. Piątkowe podium było jego 35. w karierze.

W weekend w Sapporo odbędą się dwa konkursy indywidualne. Jutrzejszy rozpocznie się o godzinie 8:00, natomiast niedzielny o 2:00 czasu polskiego.