Puchar Włoch: Sensacyjna porażka Romy w ćwierćfinale

Piłkarze Cremonese zaliczyli bardzo udany mecz. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Romy, z grającym od 46. minuty Nicolą Zalewskim, niespodziewanie ulegli u siebie Cremonese 1:2 w ćwierćfinale Pucharu Włoch. Goście, którzy nie wygrali żadnego ligowego meczu w tym sezonie, są rewelacją Coppa Italia. W poprzedniej rundzie wyeliminowali lidera Serie A - Napoli.

Cremonese z dorobkiem ośmiu punktów (za osiem remisów w 20 meczach) zajmuje ostatnie miejsce we włoskiej ekstraklasie, ale w rozgrywkach o puchar kraju pokazuje zupełnie inne oblicze. W poprzedniej rundzie wyeliminowało na wyjeździe po rzutach karnych Napoli, a teraz okazało się lepszy od Romy.

Goście objęli prowadzenie w Rzymie w 28. minucie, gdy rzut karny wykorzystał urodzony w Belgii reprezentant Nigerii Cyriel Dessers. Na początku drugiej połowy było już 2:0 dla Cremonese, tym razem po samobójczym trafieniu tureckiego obrońcy Mehmeta Celika.

Rzymianie dominowali przez resztę drugiej połowy, w ich składzie był już wtedy Zalewski, ale rywale dzielnie odpierali ataki. Podopieczni Jose Mourinho jedyną bramkę zdobyli dopiero w doliczonym czasie po strzale Andrei Belottiego.

W półfinale (tam już będą mecz i rewanż) Cremonese zmierzy się z Fiorentiną, która pokonała wczoraj u siebie Torino 2:1. Do 62. minuty w ekipie gości grał Karol Linetty.

Cześniej awans wywalczyli piłkarze Interu Mediolan. Obrońcy trofeum pokonali przed własną publicznością Atalantę Bergamo 1:0.

Swojego półfinałowego rywala mediolańczycy poznają dziś, gdy Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika podejmie Lazio Rzym.