Puchar Włoch: Juventus Turyn z 14. trofeum

Juventus znów na fali z kolejnym pucharem! (Fot. Getty Images)
Piłkarze Juventusu Turyn, w bramce z 43-letnim Gianluigim Buffonem, zdobyli po raz 14. Puchar Włoch. W środowym finale wygrali z Atalantą Bergamo 2:1 (1:1). Rezerwowym golkiperem triumfatorów był Wojciech Szczęsny.

Juventus po niemal dekadzie stracił mistrzostwo Italii (zajmuje piąte miejsce w Serie A, tytuł ma zapewniony Inter Mediolan), ale po trzech latach sięgnął po trofeum w rozgrywkach pucharowych.

W finale w Reggio Emilia bramki dla podopiecznych trenera, byłego znakomitego piłkarza Andrei Pirlo (w środę obchodził 42. urodziny), strzelili Dejan Kulusevski w 31. minucie i Federico Chiesa w 73. Z kolei gola dla Atalanty zdobył Rusłan Malinowski w 41. minucie

Między słupkami "Juve" znów zagrał 43-letni Buffon, a na ławce rezerwowych pozostał Szczęsny.

Zespół z Bergamo jedyne zwycięstwo w Pucharze Włoch odniósł w 1963 roku.

W styczniu, również w Reggio Emilia, Juventus sięgnął po krajowy Superpuchar, pokonując Napoli 2:0. W turyńskiej ekipie zagrał wtedy Szczęsny, a w drużynie z Neapolu Piotr Zieliński.