Puchar Włoch: Bramka Glika, powrót Jagiełly

Glik grał już w Torino, AS Monaco, teraz występuje w barwach Benevento. (Fot. Getty Images)
Kamil Glik zdobył bramkę dla Benevento, które jednak przegrało na wyjeździe z Genoą 2:3 w 1/32 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. Było to pierwsze trafienie obrońcy reprezentacji Polski dla tego klubu od 18 kwietnia 2021 roku, gdy strzelił gola w meczu ligowym z Lazio.

W starciu drugoligowców Glik wpisał się na listę strzelców w doliczonym czasie pierwszej połowy. Wcześniej dwie bramki dla gospodarzy zdobył Islandczyk Albert Gudmundsson, a w 64. minucie wynik podwyższył z rzutu karnego Massimo Coda.

W doliczonym czasie drugiej połowy rozmiary porażki zmniejszył Szwed Nermin Karic.

W drużynie z Genui pierwszy oficjalny mecz po dwuletniej przerwie rozegrał Filip Jagiełło, który powrócił z innego klubu drugiej ligi - Brescii. 25-letni pomocnik, były zawodnik Zagłębia Lubin, grał od 66. minuty.

W kolejnej rundzie Genoa zagra ze SPAL Ferrara.