Copa Italia: Atalanta will play Juventus in the final

Na zdj.: Bosko Sutalo z Atalanta BC walczy o piłkę z Piotrem Zielińskim ( po prawej) z SSC Napoli podczas wczorajszego meczu. (Fot. Getty Images)
Atalanta Bergamo's players will play in the Italian Cup final. Yesterday in the rematch they defeated Napoli 3-1 at home. The Polish representative, Piotr Zieliński, played 64 minutes in the visiting team. In the first game there was a 0-0 draw. They will play for the trophy against Juventus Turin.

Bohaterem spotkania był Włoch Matteo Pessina, który zdobył dwie bramki - w 16. i 78. minucie. Oba gole padły po asystach Duvana Zapaty. Kolumbijczyk sam też trafił do siatki - w 10. minucie.

W drużynie Napoli na listę strzelców wpisał się Meksykanin Hirving Lozano (53). Zieliński wszedł na murawę w podstawowym składzie, został ukarany żółtą kartką i w 64. minucie zastąpił go Słowak Stanislav Lobotka.

Dzień wcześniej do finału awansował Juventus Turyn, z Gianluigim Buffonem w bramce. "Stara Dama" zremisowała u siebie z Interem Mediolan 0:0, ale pierwszy mecz wygrała 2:1.

We wtorkowy wieczór Wojciech Szczęsny był rezerwowym gospodarzy. W Coppa Italia w bramce Juventusu najczęściej stoi słynny Buffon, który w styczniu skończył 43 lata.