Italian Cup: Milan win over Linetti's team after penalties

Piłkarze Milanu nie kryli radości z wygranego meczu. (Fot. Getty Images)
Torino, in the colors of which Karol Linetty played until the 63rd minute, lost to AC Milan on penalties in the 1/8 finals of the Italian Cup. Today, the team of Empoli, who is in the back of the league, will take on the defense of the Napoli trophy by Piotr Zieliński.

Przez dwie połowy meczu oraz w dogrywce nie padła ani jedna bramka, a w konkursie "jedenastek" o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała pomyłka Wenezuelczyka Tomasa Rincona w czwartej serii. Milan, który jest liderem tabeli włoskiej ekstraklasy, wygrał 5-4.

Oba zespoły rywalizowały także w sobotę w Serie A na tym samym stadionie i wówczas "Rossoneri" także zwyciężyli - wynikiem 2:0.

Napoli zmierzy się z Empoli dzisiaj o 17:45 lokalnego czasu. Tego dnia o 15 Fiorentina, której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski, podejmie Inter Mediolan. Zwycięzca tej pary w ćwierćfinale trafi na AC Milan.

Również dzisiaj, o 20:45, Juventus Wojciecha Szczęsnego zagra w Turynie z Genoą. Jutro rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania rundy, a pozostałe - 19 i 21 stycznia.