Puchar Włoch: Wygrana Milanu z drużyną Linettego po karnych

Piłkarze Milanu nie kryli radości z wygranego meczu. (Fot. Getty Images)
Torino, w barwach którego do 63. minuty grał Karol Linetty, przegrało na wyjeździe z AC Milan po rzutach karnych w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. Broniące trofeum Napoli Piotra Zielińskiego podejmie dzisiaj występującą na zapleczu ekstraklasy ekipę Empoli.

Przez dwie połowy meczu oraz w dogrywce nie padła ani jedna bramka, a w konkursie "jedenastek" o zwycięstwie gospodarzy zdecydowała pomyłka Wenezuelczyka Tomasa Rincona w czwartej serii. Milan, który jest liderem tabeli włoskiej ekstraklasy, wygrał 5-4.

Oba zespoły rywalizowały także w sobotę w Serie A na tym samym stadionie i wówczas "Rossoneri" także zwyciężyli - wynikiem 2:0.

Napoli zmierzy się z Empoli dzisiaj o 17:45 lokalnego czasu. Tego dnia o 15 Fiorentina, której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski, podejmie Inter Mediolan. Zwycięzca tej pary w ćwierćfinale trafi na AC Milan.

Również dzisiaj, o 20:45, Juventus Wojciecha Szczęsnego zagra w Turynie z Genoą. Jutro rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania rundy, a pozostałe - 19 i 21 stycznia.