Puchar Włoch: Łatwe zwycięstwo Juventusu Turyn i awans do ćwierćfinału

Juventus turyn "zmiażdżył" Udinese 4 golami! (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn pokonał u siebie Udinese 4:0 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Włoch. W drużynie 'Starej Damy' na ławce rezerwowych siedział bramkarz Wojciech Szczęsny, w ekipie gości do 46. minuty występował Łukasz Teodorczyk.

Juventus grał bez swojej największej gwiazdy Cristiano Ronaldo. Portugalczyka brakowało ze względu na stan zapalny zatoki przynosowej. Pod jego nieobecność do bramki trafiali: Gonzalo Higuain (16), Paulo Dybala (26-karny, 58) i Douglas Costa (61-karny).

Wcześniej bohaterem Milanu był Krzysztof Piątek, który zdobył bramkę i zanotował asystę w meczu ze SPAL Ferrara. Piłkarze z Mediolanu wygrali na stadionie San Siro 3:0. Piątek strzelił gola w 20. minucie, wykorzystując sytuację sam na sam z albańskim bramkarzem Etritem Berishą, a tuż przed przerwą asystował przy trafieniu Hiszpana Samu Castillejo. Wynik w 66. minucie ustalił Francuz Theo Hernandez.

Rezerwowym w tym meczu był słynny Szwed Zlatan Ibrahimovic, konkurujący z Piątkiem o miejsce w podstawowym składzie Milanu.

Bohater Milanu - Krzysztof Piątek. (Fot. Getty Images)

W drużynie z Ferrary od 65. minuty grał Bartosz Salamon, a na ławce rezerwowych przyglądali się rywalizacji Thiago Cionek i Arkadiusz Reca.

W innym spotkaniu tego dnia Fiorentina wyeliminowała Atalantę Bergamo 2:1, mimo że przez ostatnie 20 minut grała w osłabieniu. Zwycięskiego gola strzelił w 84. minucie Hiszpan Pol Lirola. Na ławce rezerwowych drużyny z Florencji mecz oglądali bramkarz Bartłomiej Drągowski oraz pomocnik Szymon Żurkowski.

W poprzednich dniach awans do ćwierćfinałów wywalczyły Torino, Napoli, Lazio Rzym oraz Inter Mediolan. W czwartek w ostatniej parze 1/8 finału zmierzą się Parma z Romą.