Juventus scrape past Genoa into the Coppa Italia quarter finals

W dogrywce o sukcesie Juventusu przesądził debiutujący w seniorskiej drużynie Tunezyjczyk Hamza Rafia (po lewej). (Fot. Getty Images)
Despite throwing away a two-goal lead against Genoa, Juventus managed to navigate their way to the Coppa Italia quarter finals after extra time on Wednesday evening.

Tym razem Wojciecha Szczęsnego zabrakło w bramce "Juve". Zastąpił go słynny Gianluigi Buffon, który pod koniec stycznia skończy 43 lata.

Prowadzenie gospodarzom dał już w drugiej minucie młody Szwed Dejan Kulusevski, a 21 minut później po jego podaniu na 2:0 podwyższył Hiszpan Alvaro Morata. W 28. kontaktowego gola dla zespołu z Genui uzyskał niemiecki obrońca Lennart-Marten Czyborra. Kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Filippo Melegoni.

W dogrywce o sukcesie miejscowych przesądził debiutujący w seniorskiej drużynie Tunezyjczyk Hamza Rafia, który na co dzień występuje w drużynie młodzieżowej. O półfinał turyńczycy powalczą z Sassuolo lub drugoligowym SPAL Ferrara.

W innym wczorajszym meczu Napoli pokonało na własnym stadionie drugoligowe Empoli 3:2, a o sukcesie zdecydował gol Andrei Petagny w 77. minucie. Wcześniej goście, bez Szymona Żurkowskiego w kadrze meczowej, dwukrotnie wyrównywali po strzałach Szwajcara Nedima Bajramiego.

Piotr Zieliński z Napoli wszedł na boisko w 70. minucie, a Arkadiusz Milik pozostaje odsunięty od zespołu. W ćwierćfinale rywalem ekipy z Neapolu będzie zwycięzca pojedynku między Romą a Spezią.

Z kolei Inter pokonał na wyjeździe po dogrywce 2:1 Fiorentinę, w składzie której zabrakło tym razem bramkarza Bartłomieja Drągowskiego (był w rezerwie). Tuż przed końcem dodatkowego czasu gry zwycięstwo "Nerazzurim" zapewnił belgijski snajper Romelu Lukaku.

W ćwierćfinale dojdzie do derbów Mediolanu, gdyż przeciwnikiem Interu będzie Milan, który we wtorek pokonał w serii rzutów karnych Torino 5:4. Po 90 minutach i dogrywce był bezbramkowy remis. W zespole z Turynu do 63. minuty grał Karol Linetty.

Dzisiaj rozegrane zostaną dwa kolejne spotkania tej rundy, a pozostałe - 19 i 21 stycznia.