Puchar Włoch: Awans Juventusu, Sampdoria odpadła

Wczoraj odbyły się w sumie trzy ciekawe mecze włoskiej ligi. (Fot. Getty Images)
Juventus Turyn, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, pokonał na wyjeździe Bolognę Łukasza Skorupskiego 2:0 w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Włoch. Z rozgrywek odpadła Sampdorria Genua, która po dogrywce przegrała u siebie z Milanem 0:2.

Z trójki Polaków w podstawowym składzie Sampdorii zagrał tylko Karol Linetty, ale już w 21. minucie opuścił boisko. W 95. minucie natomiast Dawid Kownacki wszedł na boisko za Fabio Quagliarellę. Bartosz Bereszyński nie znalazł się w kadrze meczowej. Po 90 minutach był bezbramkowy remis. W dogrywce dwie bramki strzelił dla gości Patrick Cutrone (102 i 108).

W Bolonii nie doszło do rywalizacji pomiędzy bramkarzami reprezentacji Polski, ponieważ Skorupski był w zespole gospodarzy rezerwowym. Cały mecz rozegrał natomiast Szczęsny. Gole dla gości strzelili Federico Bernardeschi (9) i Moise Kean (49).

W trzecim wczorajszym meczu tej fazy Lazio pokonało u siebie trzecioligową Novarę 4:1.