Puchar Sześciu Narodów: Walia lepsza od Irlandii

Po zwycięskim meczu z Irlandią aż 4 zawodników Walii jest kontuzjowanych... (Fot. Getty Images)
Rugbiści Walii pokonali w Cardiff Irlandię 21:16 w 1. kolejce Pucharu Sześciu Narodów, mimo że do przerwy przegrywali 6:13. W sobotę broniąca tytułu Anglia przegrała u siebie ze Szkocją 6:11, natomiast Włosi ulegli w Rzymie Francuzom 10:50.

Walia grała w przewadze jednego zawodnika przez większość spotkania. Niespełna kwadrans po rozpoczęciu meczu czerwoną kartką ukarany został Peter O'Mahony. Zespół z "Zielonej Wyspy" był mimo to w stanie nawiązać równą walkę. W drugiej połowie goście opadli jednak z sił.

W sobotnim meczu ze Szkocją aż 4 zawodników Walii nie zagra z powodu doznanych kontuzji. Są to: Dan Lydiate, Johnny Williams, Hallam Amos i Tomos Williams.

Puchar Sześciu Narodów to jedna z najstarszych imprez sportowych. Turniej rozegrano po raz pierwszy w 1882 roku z udziałem Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii. Od 1910 roku zawody określano mianem Pucharu Pięciu Narodów, gdy do stawki dołączyła Francja. W 2000 roku zaproszono Włochy i od tego czasu obowiązuje obecna nazwa.