Puchar Ligi w Anglii: Manchester City rywalem Tottenhamu w finale

Kapitalne zawody rozegrały obie ekipy z Manchesteru, ale więcej szczęścia w derbach dopisało drużynie City. (Fot. Getty Images)
Manchester City pokonał wczoraj na Old Trafford lokalnego rywala United 2:0 i awansował do finału piłkarskiego Pucharu Ligi w Anglii. Broniący trofeum podopieczni hiszpańskiego trenera Josepa Guardioli zagrają 25 kwietnia na Wembley z Tottenhamem Hotspur.

Bramki dla "The Citizens", w składzie których nie mogło się znaleźć kilku piłkarzy zakażonych koronawirusem, uzyskali w 50. minucie John Stones oraz w 83. Brazylijczyk Fernandinho.

We wtorek Tottenham pokonał na własnym boisku występujący na zapleczu ekstraklasy Brentford 2:0. Gole zdobyli w 12. minucie Francuz Moussa Sissoko i w 70. Koreańczyk Heung-Min Son.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę - w 84. minucie czerwoną kartkę otrzymał Josh Dasilva.