Puchar Ligi w Anglii: Awans drużyn z Manchesteru

Manchester City gładko awansował do ćwierćfinału Pucharu Ligi w Anglii. (Fot. Getty Images)
Broniący trofeum piłkarze Manchesteru City awansowali do ćwierćfinału Pucharu Ligi w Anglii. Wczoraj wygrali na wyjeździe z Burnley 3:0 po dwóch bramkach Raheema Sterlinga i jednej Ferrana Torresa. Awansował także Manchester United, który też na wyjeździe pokonał Brighton 3:0.

Odpadła drużyna Łukasza Fabiańskiego - West Ham United, ulegając Evertonowi 1:4. Polski bramkarz nie wyjechał z "Młotami" na mecz do Liverpoolu.

Dopiero w rzutach karnych awans zapewniło sobie Newcastle United, pokonując występujący na czwartym poziomie rozgrywek Newport 5-4. Po 90 minutach (nie było dogrywki) utrzymywał się remis 1:1.

We wtorek Tottenham po karnych wyeliminował Chelsea Londyn. Ciekawie zapowiada się także czwartkowa konfrontacja Liverpoolu z Arsenalem Londyn. Oba zespoły grały ze sobą w poniedziałek w ekstraklasie i wówczas Liverpool wygrał 3:1.