Tottenham win shoot-out to knock Chelsea out of Carabao Cup

Radość Tottenhamu po wygranym konkursie "jedenastek". (Fot. Getty Images)
Tottenham made light of their gruelling schedule as they knocked Chelsea out of the Carabao Cup on penalties. Spurs, in a run of four games in eight days and playing Tuesday, Thursday and Sunday this week, won the shoot-out 5-4 after the contest ended 1-1 after 90 minutes in north London.

Prowadzenie dał Chelsea w 19. minucie Timo Werner - to pierwszy gol Niemca dla tego klubu, od kiedy przeniósł się do niego z RB Lipsk minionego lata. W 83. min wyrównał Argentyńczyk Erik Lamela.

W konkursie "jedenastek" dziewięciu piłkarzy było bezbłędnych, a pomylił się kończący piątą serię Mason Mount, który uderzył niecelnie.

Dzisiaj swój mecz rozegra m.in. broniący trofeum Manchester City, który zmierzy się na wyjeździe z Burnley. Drużynę Łukasza Fabiańskiego West Ham United czeka spotkanie na stadionie rywala z Evertonem.

Ciekawie zapowiada się także jutrzejsza konfrontacja Liverpoolu z Arsenalem Londyn. Oba zespoły grały ze sobą w poniedziałek w ekstraklasie i wówczas Liverpool wygrał 3:1.