Copa del Rey: Barcelona miss two penalties in win over Cornella

Radość bramkarza gospodarzy po tym, jak karnego zmarnował Miralem Pjanic (po prawej) z Barcelony. (Fot. Getty Images)
Barca needed extra time to end the cup run of third-division side Cornella and reach the Copa del Rey last 16.

Golkiper gospodarzy Ramon Juan obronił "jedenastkę" w 39. oraz 80. minucie. Najpierw nie zdołał go pokonać Bośniak Miralem Pjanic, a później Francuz Ousmane Dembele.

Barcelona zdołała przesądzić o losach meczu dopiero w dogrywce. Już na jej początku mocnym strzałem z 17-18 metrów popisał się Dembele, a wynik ustalił w 120. minucie - gdy Cornella grała już w dziesiątkę - Duńczyk Martin Braithwaite, trafiając z bliska do siatki. Po tej akcji sędzia zakończył zawody.

W ekipie Barcelony zabrakło kilku czołowych piłkarzy, m.in. Lionela Messiego. Argentyńczyk został zawieszony na dwa mecze przez Hiszpańską Federację Piłkarską za faul i czerwoną kartkę, jaką zobaczył w rywalizacji z Athletic Bilbao w niedawnym finale turnieju o Superpuchar Hiszpanii.

Kara oznacza, że Messiego zabraknie też w niedzielnym ligowym starciu z Elche.

Awans do 1/8 finału wywalczył też wczoraj Athletic Bilbao. Natomiast dzień wcześniej z Pucharu Hiszpanii odpadli piłkarze Realu Madryt. Mistrzowie kraju, grający w dość eksperymentalnym składzie, sensacyjnie ulegli na wyjeździe trzecioligowemu UD Alcoyano po dogrywce 1:2.