Puchar Hiszpanii: Athletic Bilbao rywalem Realu Sociedad w finale

Drużyna z Bilbao zdobyła dotychczas Copa del Rey 23 razy. (Fot. Getty Images)
Granada pokonała wczoraj przed własną publicznością Athletic Bilbao 2:1, ale to klub z Kraju Basków, który w pierwszym meczu zwyciężył 1:0, awansował do finału piłkarskiego Pucharu Hiszpanii. O trofeum zagra w derbach regionu z Realem Sociedad.

Na początku drugiej połowy piłkarz gospodarzy Carlos Fernandez odrobił stratę z pierwszego meczu, a na 2:0 podwyższył w 76. German Sanchez. Jednak pięć minut po tym drugim trafieniu Yuri zmniejszył stratę i ustalił wynik.

Bilans dwumeczu jest więc remisowy (2:2), ale Athletic Bilbao zdobył bramkę na wyjeździe i dlatego to Baskowie zagrają o trofeum 18 kwietnia br. w Sewilli.

Drużyna z Bilbao zdobyła dotychczas Copa del Rey 23 razy i jest pod tym względem druga w klasyfikacji wszech czasów. Lepsza jest tylko Barcelona, która triumfowała w tych rozgrywkach 30-krotnie.

W środę Real Sociedad wygrał na wyjeździe z trzecioligową ekipą Mirandes 1:0, a w dwumeczu zwyciężył 3:1. W finale zespół z San Sebastian zagra po raz pierwszy od 1987 roku.

W tegorocznej edycji Pucharu Króla Barcelona, Real Madryt i broniąca trofeum Valencia zostały wyeliminowane w ćwierćfinale.