Puchar Francji: Zespół Glika wyeliminowany, awans czwartoligowca

Denis Bouanga (po lewej) z Saint-Etienne - autor jedynego gola podczas meczu z Monaco... (Fot. Getty Images)
AS Monaco, tym razem bez Kamila Glika w składzie, przegrało u siebie z Saint-Etienne 0:1 i odpadło w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Francji. Sensację sprawiła czwartoligowa ekipa Belfort, która wyeliminowała występujący w ekstraklasie zespół Montpellier.

Zwycięską bramkę dla Saint-Etienne zdobył w 24. minucie Gabończyk Denis Bouanga. To trzecia porażka ekipy z Księstwa w sześciu meczach pod wodzą hiszpańskiego trenera Roberta Moreno.

Monaco nie gra już też w Pucharze Ligi, a w ekstraklasie po 21 kolejkach zajmuje dopiero 13. miejsce.

W innym wtorkowym spotkaniu Belfort wygrał z Montpellier 5-4 w rzutach karnych. Wcześniej gole nie padły.

Wynikiem 5:4, ale po dogrywce, zakończyła się potyczka dwóch przedstawicieli Ligue 1 - zespół Angers SCO przegrał u siebie z Rennes.

Dogrywka potrzebna była też w spotkaniu występującego w piątej dywizji Limonest z 17. w ekstraklasie Dijon. Wyżej notowany zespół uniknął blamażu, zdobywając bramkę na 2:1 w ostatnich sekundach dogrywki.