Puchar Francji: PSG w finale, hat-trick Kyliana Mbappe

Bohater spotkania - Kylian Mbappe. (Fot. Getty Images)
Paris Saint-Germain pewnie awansował do finału piłkarskiego Pucharu Francji, pokonując na wyjeździe Olympique Lyon 5:1. Hat-trickiem popisał się Kylian Mbappe, a szczególnie efektowną bramkę zdobył w 70. minucie po indywidualnej akcji rozpoczętej na własnej połowie boiska.

W pierwszej połowie mecz był jednak wyrównany. W 11. minucie prowadzenie gospodarzom dał Martin Terrier. Szybko wyrównał Mbappe i wynik do przerwy już się nie zmienił.

W 61. minucie drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę ujrzał brazylijski obrońca gospodarzy Fernando Marcal. Trzy minuty później z rzutu karnego trafił jego rodak Neymar i od tego momentu przewaga gości była bezdyskusyjna. Kolejne dwie bramki zdobył Mbappe (70, 90+3), a jedną Hiszpan Pablo Sarabia (82).

Dzisiaj w drugim półfinale Saint-Etienne zmierzy się z broniącym trofeum Stade Rennes.