Puchar Francji: Drużyna Majeckiego Monaco zagra z PSG w finale

Majecki podczas wczorajszego meczu przepuścił tylko jedną bramkę. (Fot. Getty Images)
AS Monaco, w bramce z Radosławem Majeckim, pokonało w Annecy czwartoligową ekipę Rumilly Vallieres 5:1 i awansowało do finału piłkarskiego Pucharu Francji. O trofeum zespół z Księstwa zagra z broniącym trofeum Paris Saint-Germain.

Przez kilka minut pachniało sensacją - od 20. do 27 to niżej notowany rywal prowadził po golu Alexisa Peugeta, ale na przerwę AS Monaco schodziło już wygrywając 2:1. Wyrównanie padło po samobójczym trafieniu Arthura Bozona, a pięć minut później na listę strzelców wpisał się Aulerien Tchouameni.

Po zmianie stron gole zdobywali już tylko zawodnicy z Księstwa: Wissam Ben Yedder (55.), Hiszpan Cesc Fabregas (78.) i Rosjanin Aleksander Gołowin (82.).

W środę piłkarze PSG dopiero po rzutach karnych zdołali wyeliminować Montpellier. Po regulaminowym czasie gry był remis 2:2.

Finał zaplanowany jest na 19 maja w Saint-Denis.