Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Puchar Europy Dzieci i Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym 2017

Puchar Europy Dzieci i Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym 2017
Mali mistrzowie karate ze swoimi opiekunami. (Fot.www.tkfgb.co.uk)
Przełom października i listopada był dla Traditional Karate-Do Federation of Great Britain, pierwszej federacji sztuk walki w UK o polskich korzeniach, okresem wytężonej pracy, trudnych wyzwań i spektakularnych sukcesów. Jesienny kalendarz zdominowany został przez dwie imprezy międzynarodowe najwyższej rangi.
Reklama

Tegoroczna edycja V Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym 2017 odbyła się w Lublinie, dokąd zjechało się ponad 600 młodych zawodników z 11 państw, gotowych i zdeterminowanych, aby udowodnić wyższość swoich umiejętności.

Kadra Juniorów TKFGB ponownie pokazała najlepszą formę i ogromną wolą walki. Kilka miesięcy treningów przygotowawczych i coachingu przed zawodami zadecydowała o wysokiej formie i potencjale, aby wygrać z najlepszymi. I oczekiwań tych nie zawiedli.

Adriana Peiseniece (TKA Boston) wywalczyła miejsce na podium (3 lokata w kata indywidualnym), a troje innych zawodników Kirils Snikeris (TKA Boston), Timofei Kabak (TKA Boston) i Kamelija Rogelevic (TKA Boston), zakwalifikowało się do ćwierćfinałów. W przypadku Adriany, to już drugi, po 4 latach wytężonego treningu, międzynarodowy sukces, którym zaznaczyła swoje miejsce wśród najlepszych w Europie.

XXXIII Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym, Cluj-Napoca, Rumunia

4 listopada 2017 r. jest jak do tej pory jedną z najważniejszych dat w historii TKFGB. Podczas tegorocznych Mistrzostw Europy Kadra Narodowa GB pokazała się ze swojej najlepszej strony. Dwa medale przywiezione do domu dowodzą, że trud i wysiłek przygotowań nie poszedł na marne.

Kristine Rubina (TKA Boston) stanęła na podium z brązowym medalem w kumite indywidualnym, podobnie jak mężczyżni w kumite drużynowym: Christopher Brazier (TKC Londyn), Filip Dębowski (Londyn), Tomasz Niściur (SKC Crewe), Jakub Parchanowicz (TKC Cotswold). Dwa medale w imprezie tej rangi są największym, w historii naszej Federacji, sukcesem. Dodać także należy, że Filip Dębowski był również o krok od zdobycia brązowego medalu w kumite indywidualnym. Bardzo wyrównaną walkę z Rosyjskim zawodnikiem, przegrał po niejednogłośnym werdykcie arbitrów.

Nic dziwnego, że trenerzy kadry narodowej, Łukasz Radwański 4 Dan i Zbigniew Godzisz 4 Dan mogą czuć się dumni i spełnieni. Ich doświadczenie i mistrzostwo trenerskie przyniosły pożądany efekt.

"Cieszymy się z sukcesu naszych sportowców - na tym etapie nie można było prosić o więcej. Jednak już myślimy o następnym wyzwaniu, a mianowicie o Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata Dzieci w Kanadzie 2018. Musimy zaplanować szkolenie i cały proces przygotowania co do najdrobniejszego szczegółu, aby nasi zawodnicy osiągnęli najlepsze możliwe wyniki. To oznacza wiele pracy zarówno po naszej, jak i po ich stronie "- komentują trenerzy

TKFGB – Traditional Karate-Do Federation of Great Britain - została założona w grudniu 2014 roku przez grupę polskich instruktorów: Zbigniewa Godzisza 4 Dan, Łukasza Radwańskiego 4 Dan, Andrzeja Czyrkę 4 Dan i Pawła Kutermankiewicza 2 Dan – doświadczonych trenerów i zawodników, mistrzów i wicemistrzów Polski, UK, Europy i Świata.

Inspiracją do powstania Federacji była zwieńczona wieloma sukcesami działalność Akademii Karate Tradycyjnego Boston, która pierwsze treningi rozpoczęła w 2009 roku. Zawodnicy bostońskiej akademii bardzo szybko dołączyli do czołówki UK, a jej założyciel i główny trener Zbigniew Godzisz był trzykrotnie wyróżniany tytułem Trenera Roku przez lokalny tygodnik ‘Boston Standard’. Ciężka i konsekwentna praca na treningach zaowocowała również tytułem Zawodnika Roku dla jednego z najlepszych zawodników Pawła Kutermankiewicza, który jest jednocześnie założycielem i głównych trenerem Akademii Karate Tradycyjnego Peterborough.

Misją TKFGB jest budowanie poczucia własnej wartości, dobrego zdrowia i silnego charakteru ćwiczących dzięki zdyscyplinowanemu, ciężkiemu treningowi karate. Stosowanie się do zasad BUDO, czyli samorozwoju poprzez ćwiczenie karate.

Najbliższą okazją do zobaczenia najmłodszych zawodników TKFGB w akcji będzie organizowany 9go grudnia, w Bostonie, Turniej Mikołajkowy. W programie poza zawodami znajdzie się również trening prowadzony przez Mistrza Świata Łukasza Radwańskiego 4 Dan, wizyta Świętego Mikołaja, który wręczy wszystkim uczestnikom specjalne prezenty, dyskoteka oraz mnóstwo dobrej zabawy, na którą serdecznie zapraszamy.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.08.2018
  GBP 4.795 złEUR 4.310 złUSD 3.737 złCHF 3.785 zł

  Sport


  Reklama