Puchar Anglii: Zaskakujący wynik Liverpoolu

Curtis Jones przejmuje piłkę. (Fot. Getty Images)
Grający drugim składem Liverpool nieoczekiwanie zremisował z Shrewsbury Town 2:2 w meczu 4. rundy (1/16 finału) piłkarskiego Pucharu Anglii. Lider Premier League i triumfator ostatniej edycji Ligi Mistrzów prowadził już 2:0. Problemów nie miały ekipy z Manchesteru - City i United.

Shrewsbury Town występuje na co dzień na trzecim poziomie rozgrywek w Anglii i przed spotkaniem był skazywany na wysoką porażkę. I faktycznie "The Reds" mieli bardzo dużą przewagę na boisku.

W 15. minucie gola strzelił 18-letni Curtis Jones, a tuż po przerwie na 2:0 dla Liverpoolu podwyższył Donald Love. Shrewsbury Town się nie poddawało.

Bohaterem gospodarzy został Jason Cummings, który dwoma golami doprowadził do sensacyjnego remisu.

Taki wynik oznacza konieczność rozegrania kolejnego spotkania, które zadecyduje o losach awansu do kolejnej rundy Pucharu Anglii.

W pozostałych dwóch niedzielnych spotkaniach nie doszło do niespodzianki. Manchester United bez problemu poradził sobie z Tranmere (6:0), a broniący trofeum Manchester City wysoko pokonał Fulham 4:0.