Puchar Anglii: Southampton z Bednarkiem w składzie przegrał z Tottenhamem

Bednarek rozegrał całe spotkanie, a na początku drugiej połowy został ukarany żółtą kartką. (Fot. Getty Images)
Southampton, z Janem Bednarkiem w składzie, przegrał na wyjeździe z Tottenhamem Hotspur 2:3 w powtórzonym meczu 4. rundy piłkarskiego Pucharu Anglii. W pierwszym spotkaniu był remis 1:1. W 1/8 finału rywalem 'Kogutów' będzie Norwich City.

Gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Jacka Stephensa w 12. minucie. "Święci" wyrównali przed przerwą za sprawą Shane'a Longa.

W 72. minucie gola dla gości zdobył Danny Ings, ale korzystnego wyniku nie udało im się utrzymać. W 78. wyrównał bowiem Brazylijczyk Lucas Moura, a w 87. rzut karny wykorzystał Heung-Min Son. Chwilę wcześniej Koreańczyk został sfaulowany przez bramkarza Southamptonu Angusa Gunna.

Wcześniej awans do 1/8 finału wywalczyły również m.in. broniący trofeum Manchester City, Manchester United, Arsenal Londyn i Leicester City. Szlagierowo w tej fazie zapowiada się mecz Chelsea Londyn z Liverpoolem.