Puchar Anglii: Młodzież Liverpoolu uzyskała awans do 1/8 finału

Wczoraj wystąpiła drużyna Liverpoolu do lat 23. (Fot. Getty Images)
Reprezentowany przez drużynę młodzieżową Liverpool wygrał u siebie z trzecioligowym Shrewsbury Town 1:0 w powtórzonym meczu 4. rundy piłkarskiego Pucharu Anglii. W pierwszym spotkaniu był remis 2:2. W 1/8 finału rywalem 'The Reds' będzie Chelsea Londyn

Jedyna bramka padła w 75. minucie po niefortunnym zgraniu głową obrońcy gości Ro-Shauna Williamsa, który chciał podać do bramkarza swojego zespołu, ale go przelobował.

Decyzją trenera Juergena Kloppa w tym tygodniu piłkarze pierwszego zespołu Liverpoolu odpoczywają. Niemiec argumentował, iż na początku sezonu wszystkim klubom Premier League ("The Reds" zajmują w tabeli ekstraklasy pierwsze miejsce) obiecano przerwę zimową. Konieczność rozegrania powtórki pozbawiłaby jego podopiecznych tego odpoczynku.

Dlatego wczoraj wystąpiła drużyna do lat 23, kierowana przez Neila Critchleya. Klopp miał oglądać spotkanie na laptopie i przekazywać wskazówki zdalnie.

Najstarszy piłkarz gospodarzy Hiszpan Pedro Chirivella w maju skończy 23 lata.

W innym wczorajszym spotkaniu grające na zapleczu ekstraklasy Derby County, którego piłkarzem jest kontuzjowany obecnie Krystian Bielik, wygrało u siebie z czwartoligowym Northampton Town 4:2. Jedną z bramek dla gospodarzy zdobył znany z występów przede wszystkim w Manchesterze United 34-letni Wayne Rooney.

Dzisiaj w ostatniej parze, w której konieczna była powtórka ze względu na remis w pierwszym meczu, Tottenham Hotspur podejmie Southampton. Piłkarzem gości jest Jan Bednarek.

Wcześniej awans do 1/8 finału wywalczyły również m.in. broniący trofeum Manchester City, Manchester United, Arsenal Londyn i Leicester City.