Pszczolarski złotym medalistą mistrzostw Europy w kolarstwie torowym

Wojciech Pszczolarski wywalczyl w Glasgow złoto. (Fot. Facebook/Wojciech Pszczolarski )
Wojciech Pszczolarski zdobył w Glasgow złoty medal mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w wyścigu punktowym. Polak zgromadził 102 pkt i wyprzedził Belga Kenny'ego De Ketele - 83 oraz Austriaka Stefana Matznera - 71.

27-letni Pszczolarski, reprezentujący czeski klub SKC Tufo Prostejov, to brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata w Hongkongu w tej konkurencji i mistrz Europy z Grenchen (2015).

Wczoraj od początku ścigania prezentował znakomitą dyspozycję, zbierając punkty dzięki nadrabianiu okrążeń nad rywalami. Wykonał aż cztery takie akcje, co dało mu 80 punktów. Jadący po profesorsku wrocławianin wyraźnie wyprzedził pozostałych 16 sklasyfikowanych rywali.

To drugi medal polskich kolarzy torowych w mistrzostwach Europy w Glasgow. W sobotę brąz w indywidualnym wyścigu na dochodzenie (3 km) wywalczyła Justyna Kaczkowska.

We wczorajszej rywalizacji mężczyzn na 4 km na dochodzenie Dawid Czubak (Voster Uniwheels) i Bartosz Rudyk (ALKS Stal Grudziądz) wywalczyli, odpowiednio, 11. i 13. miejsce.

W wyścigu eliminacyjnym kobiet Łucja Pietrzak (Mat Atom Deweloper) zajęła 17. miejsce wśród 19 uczestniczek.

W sprincie kobiet Julita Jagodzińska (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) została sklasyfikowana na 8. miejscu, a Urszula Łoś (ALKS Stal Grudziądz) była 16.

W pierwszej fazie rywalizacji w sprincie mężczyzn wystąpili Mateusz Lipa i Rafał Sarnecki (obaj ALKS Stal Grudziądz). W kwalifikacjach uzyskali, odpowiednio, 14. i 18. rezultat. Obaj wygrali potem swoje wyścigi w 1/16 finału, ale w 1/8 musieli uznać wyższość rywali.