Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Psy pomagają rozładowywać stres podróżnym kanadyjskiego lotniska

Psy pomagają rozładowywać stres podróżnym kanadyjskiego lotniska
Psy mają działanie terapeutyczne - ich obecność na lotniskach nie powinna więc dziwić. (Fot. Thinkstock)
Nietypowych pracowników zatrudniło lotnisko Vancouver International Airport (zachodnia Kanada). 7 psów, w tym 2 labradory, pomagają podróżnym w rozładowywaniu stresu przed lotem.
Reklama

Norman, Bailey, Kermode, Molly, Grover, Mira i Soda - labradory, nowofundlandczyk landseer, shih tzu, pirenejski górski – to psy zatrudnione przez port lotniczy w ramach programu Less Airport Stress Initiative (Lasi). Czworonogi przeszły szkolenie dla psów terapeutycznych St John Ambulance. Do ich zadań należy dodawanie otuchy oraz rozładowanie stresu pasażerów przed lotem.

Według przedstawiciela portu, psy stały się hitem w mediach społecznościowych, przyciągając uwagę podróżnych w każdym wieku.

“Program został wspaniale przyjęty przez pasażerów rezerwujących wizytę zwierząt w czasie oczekiwania na samolot, za pośrednictwem Internetu. Norman, znany pod pseudonimem #BIGNORM, stał się niekwestionowaną gwiazdą projektu” - poinformował rzecznik lotniska.

Nic dziwnego - psy są wytresowane do zabawy i interakcji z ludźmi. Z radością przyjmują głaskanie, drapanie za uchem i chętnie podają łapę.

Zwierzęta, ubrane w bandany z logiem St John Ambulance, pracują na lotnisku w dni robocze. Każdy z nich ma przydzielonego opiekuna.

 

  Komentarze


  • Lulu
   2 września 2017, 10:19

   A jak ktos ma w dumu kota i preferuje zabawy z kotem?-deskryminacja zwierzetowa!

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2018
  GBP 4.841 złEUR 4.293 złUSD 3.668 złCHF 3.800 zł

  Sport


  Reklama